The Lashings Open 2018


LIST OF RECEIVED ENTRIES AT THE BOTTOM OF THIS PAGE!!!

The Lashings Open 2018 - One Day Graded Tournament

We are pleased to announce the next one day graded event at Mote Squash Club!! The tournament will be a 1* Everything Squash event so you can pick up some ranking points!

Please visit: http://everythingsquash.com/ for more details!

This event will be run on Saturday the 13th of January 2018 with the grades:
 

A Grade (8 places) - Div 1 NW /SE Kent Leagues (Squash Levels: 4000 and above)

B Grade (16 places) - Div 2/3 NW Kent or Div 2 SE Kent Leagues (Squash Levels: 1900 - 3999)

C Grade (16 places) - Div 4/5/6 NW Kent or Div 3 SE Kent Leagues (Squash Levels: 800 - 1899)

D Grade (16 places) - Players playing recreationally and not in any team (Squash Levels: 150 - 799)

Trophies will be awarded to all grade and plate winners

Entry fee £15, payable by cash/online in advance or entry fees can be paid on the day! 

Entry Fee includes The Lashings Open 2018 tournament t-shirt.

All players are guaranteed a minimum of three matches.

• Fully licensed bar

• Food on site

• Wi-Fi available at the club.

Club Address: Mote Squash Club, Willow Way, Maidstone, Kent, ME15 7RN

Entry is done online at:

www.csquash.org (click on the banner on homepage)


For all enquiries please email me at joe@cmstringers.com or call/text 07909 531367

If you would like to enter via email please include your name, grade, contact email, club you play at and contact number

 
Entries close on Sunday 7th January 2018
 
Regards,

Joe Magor (Tournament Organiser)


Received Entries: (Last Updated: 7th January 2018 - 4:35pm)


A Grade

1. Dominic Lyons (Fort Stamford)

2. Daniel Easton (Westway)

3. Mike Hegarty (Lexden)

4. Duane Harrison (Canterbury)

5. Sam Price (West Somerset)

6. Paul Jegede-Brimson (Canterbury)

7. Chris O'Brien (Bexley)

8. Toby Dawson (Dolphin)

Res 1.
 


B Grade
 

1. Tom Hazzard (Mote)

2. Andrew Baker (Canterbury)

3. Kevin Saunders (Cobdown)

4. Carl Saunders (Maldon)

5. Lliam Boyle (Westway)

6. Tom Goodayle (Mote)

7. Kenny Hyatt (Bexley)

8. Sam Millett (Black Lion)

9. Adam Ward (Canterbury)

10. Daniel Stuart (West Worthing)

11. Ryan Avison (Mote)

12. Lazare Morel (Cobdown)

13. Nick Derbyshire (Bracknell)

14. Ray Bushell (Park Langley)

15. George Goodhew (Redbridge)

16. Oliver Morris (Mote)

17. Mark Crichton (Poult Wood)

18. Kendrick To (Portugal Place)

19. Peter Wat

20. Chris O'Brien (Bexley)


 

C Grade

1. Joe Skinner (Mote)

2. Russell Blake (Ashford)

3. Geoff Bew (Rodmersham)

4. Tim Harmer (Elwick)

5. Paul Clifton (Elwick)

6. Tony Beaney (Black Lion)

7. Chris Cooper (Black Lion)

8. Michelle Higgins

9. Jake Tossell (Black Lion)

10. Kristian Jakab (Elwick)

11. Richard Byrom (Mote)

12. Emily Cox (Fort Stamford)

13. James Norgate (Black Lion)

14. Justin Bisnar (David Lloyd Kingshill)

15. Ian Turvey (David Lloyd Kingshill)

16. Ryan Briggs (Cobdown)




D Grade

1. Martyn Smith (Mote)

2. Martin Ball (Mote)

3. Nico Bryant-Stevens (Mote)

4. Greg Atkinson (Ashford)

5. Geoff Bew (Rodmersham)

6. Marcia Brittain (Tonbridge)

7. Andy Holbourn (Rodmersham)

8. George Holbourn (Rodmersham)

9. Chris Cooper (Black Lion)

10. Alan Thatcher (Mote)

11. Jonathan Crathern (Burgess Hill)

12. Lewis Wells (West Worthing)

13. Luke Wells (West Worthing)

14. 

15. 

16. 
 

Membership Renewals


Canterbury Squash Club

Events Calendar

March 2020
Monday 2nd
7:20pm March Club Night
April 2020
 
« »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Upcoming Events

There are no events to display.


Canterbury Squash Club

Powered by GroupSpaces · Terms · Privacy Policy · Cookie Use · Create Your Own Group